Sağlık Bakanlığı Heyeti Libya’da

Sağlık Bakanlığı heyeti, Mısrata’da TİKA tarafından inşa edilen Fizik Tedavi Hastanesini ziyaret etti.

TRABLUS (AA) – Libya’yı ziyaret eden Sağlık Bakanlığı heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı tarafından Mısrata’da inşa edilen Fizik Tedavi Hastanesini ziyaret etti.

Mısrata Belediyesi Meclisinde Sağlık Birimi yetkilisi Muhammed et-Tumi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TİKA’nın desteğiyle inşa edilen Mısrata Fizik Tedavi Hastanesinin yapımında son aşamaya gelindiğini söyledi.

Türk heyeti ile hastane için uzman teknik personelin yetiştirilmesi ve Mısrata Merkez Hastanesindeki ihtiyaçlar meselesini ele aldıklarını belirten Tumi, fizik tedavi hastanesinin yapımını üstlenen TİKA’ya da teşekkür etti.

Tumi ayrıca taraflar arasında hastanenin donanım ve uygulamayla ilgili işlemlerine başlanması için ortak teknik bir komite kurulduğunu anlattı.

Libya’da çalışmalarda bulunmak üzere önceki gün başkent Trablus’a giden heyet, Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Sağlık Bakanı Ömer Beşir el-Tahiri ile de bir araya gelerek iki ülke arasındaki ortak iş birliğini görüşmüştü.

 

REKLAM

  • arı medikal

Online Dergi

Sosyal Paylaşım Alanı

Son Yorumlar