G.Z.T Kimya Genel Müdürü Turgut Erşahin: “Sağlık için en yüksek standartları hedefliyoruz”

G.Z.T Kimya Genel Müdürü Turgut Erşahin: “Sağlık için en yüksek standartları hedefliyoruz”

Medikal Türk Dergisi’ne açıklamalarda bulunan G.Z.T Kimya Genel Müdürü Turgut Erşahin G.Z.T Kimya’nın kuruluş hikayesinden bahsetti.

“Sağlık için en yüksek standartları” hedefleyen  ve bir aile şirketi olan G.Z.T, kimya mühendisi Turgut Erşahin tarafından 2007 yılında kuruldu.

Meslek hayatına 1983 yılında Eczacıbaşı Serum Fabrikası’nda proses mühendisi olarak başlayan Erşahin aynı firma bünyesinde mesul müdürlük ve üst yönetici pozisyonlarında görev aldı.1995 yılında kendi dış ticaret firmasını Dilhan Ticaret’i kuran Erşahin bu firma bünyesinde medikal komponent, serum hammaddesi ve ambalaj malzemeleri alanlarında temsilcilik ve distribütörlük faaliyetlerine başladı.

2007 yılında Erşahin’in Avrupa’dan temin ettiği makineler ile kendi üretimini yapmaya başlayan G.Z.T takip eden yıllarda yapılan  yatırımlar ile 2500 metrekarelik alanda 2 adet 10.000 Class (ISO 7) temiz oda barındıran fabrikasında komponent üretimine geçiş yaptı.

40 kişilik kadrosu ile Serbest Bölge’de yer alan G.Z.T 2011 yılına kadar üretmiş olduğu medikal komponentler ile Türkiye iç pazarındaki tüm serum seti üreticilerinin tedarikçiliğini üstlendi.

2011 yılında yapılan ilave yatırımlar ile ürün portföyüne “PVC Serum Torbası”nı da ekleyen G.Z.T, bu alanda satış odağını Türkiye’nin serum üreticilerine yönlendirmiştir.

Halen Türkiye’nin hammaddeden başlayarak bitmiş serum seti üreten tek firma olduklarının altını çizen Erşahin tesislerinin bulunduğu bölgenin stok tutabilme avantajı ve stok maliyetini kaldırma özellikleriyle müşterilerine önemli artılar sağladığını dile getirdi.

G.Z.T, Kalite Yönetim Sistemi ISO 13485:2016 belgesine sahip olup ayrıca CE sertifikalı transfüzyon ve infüzyon setleriyle ulusal ve uluslar arası alanda tüm serum seti ve medikal malzeme üreticilerine kapsamlı ve etkin bir şekilde tedarik sağlamaktadır.