Herbalist
 İbrahim Gökçek'ten Şifalı Yağlar Hakkında Kısa Bilgiler

Herbalist
 İbrahim Gökçek'ten Şifalı Yağlar Hakkında Kısa Bilgiler

Ozon Yağının Cilde Uygulanması

Ozon Yağı, istenilen bölgeye 10 ila 20 damla damlatılarak masaj yapılır. Aft ve ağız yaralarında 1 çay kaşığı ozon yağı pamuğa damlatılarak ağız içi silinir, bir çay kağışı ozon yağı yutmadan ağızda tutulup çalkalanır yada küp şeker üzerine damlatılıp pastil gibi emilebilir. Selülit ve varis için bileklerden yukarı doğru masaj yapılarak uygulanmalıdır. Uçuk ve dudak çatlakları için ise, gece yatmadan önce sürülmelidir. Pişik ve kızarıklıklarda bölgeye uygulanmalı, uzun süre su ile temas edilmemesi sağlanmalıdır. Uygulama için en ideal zaman gecedir. Sinir sıkışmaları, eklem ve kas ağrılarında yedirilerek masaj yapılmalı, gün içerisinde tekrar edilmelidir. Cilt bakımında hücrelerin yenilenme sürecini desteklemesi için gece yatmadan önce 1 çay kaşığı ozon yağı, cilde uygulanmalı ve sabaha kadar beklemelidir. Uygulandığı bölgede kan akışını sağladığı için ağrılarda ve yorgunlukta da uygulanabilir. Açık yara ve yanık üzerine uygulamalarda kısa sürede başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Açık yara üzerine uygulaması, yine birkaç damla damlatılıp bölgenin sarılması şeklinde olmalıdır. Kızarıklık ve alerji içinde kullanılmaktadır. Saç derisinde kaşıntı ve pullanmayı günlük düzenli kullanımlar sonunda gidermektedir. Sedef, egzama gibi birçok cilt hastalığında kullanılabilir. Yapılan bilimsel çalışmalara göre Ozon Yağı kullanımından sonra en belirgin duygu kişinin kendini daha iyi ve zinde hissetmesidir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Kilo vermede etkendir: Kaprik Asit, Kaproik Asit, Kaprilik Asit, Kaproleik Asit, Laurik Asit ve Miristik Asit benzeri doymuş yağlar içeren Hindistan Cevizi Yağı, karaciğer tarafından işlenir ve hızlı bir şekilde enerjiye dönüşür. Vücuda sağladığı enerjinin yanı sıra, makul ölçülerde tüketildiği takdirde metabolizmayı harekete geçirerek, kilo vermeye yardımcı olur.

Hastalıklara karşı tam bir kalkandır: İdrar yolu enfeksiyonlarına, diş eti hastalıklarına ve apselere neden olan bakterileri ve mantarları öldürür. Grip, HIV, Tifo ve diğer enfeksiyonlu hastalıklara neden olan virüslerle savaşır. Bağırsaklardaki parazitleri engeller ve bağırsak hareketlerini düzenler. Diğer bağırsak hastalıkları olan bağırsak ülseri, kolit, huzursuz bağırsak sendromu ve kron gibi hastalıkların etkinliğini azaltır. Reflüye iyi gelir ve atakları yatıştırır. Kemik ve kasları kuvvetlendirir. Kalp ve damar sağlığını korur. İyi kolesterolü yükseltir.

Antioksidan kaynağıdır: Serbest radikallerle savaşan antioksidan kaynağı hindistan cevizi yağı, grip, bronşit ve akne oluşumu engellediği gibi yaşlanmayı da geciktirir.

Kulak ağrısına iyi gelir: Hindistan cevizi yağı, sarımsak ve zeytinyağı ile karıştırıldığı vakit kulak ağrısını yatıştırır.

Tam bir cilt bakım ürünüdür: Cildi korur ve enfeksiyonları iyileştirir. Göz altı şişliklerini alır. Cildi sıkılaştırır ve kırışıklığı önler. Cildi nemlendirir ve yumuşatır. Cilt yağını dengeler ve akne, sivilce oluşumunu engeller. Dudak bakımında da etkindir.

Saç bakım kremi olarak kullanılır: Hindistancevizi yağı saçı nemlendirirken yağlı bir görünüm bırakmaz, hem maske hem de krem gibi kullanılabilen yağ saça çok güzel bir koku verir.

Varis oluşumunu engeller: Hindistancevizi yağı varis belirtileri başladığı anda uygulanırsa varisi hafifletir.

Egzamayı hafifletir: Egzamalı bölgeye sürüldüğü takdirde kızarıklığı ve tahrişi alır.

Buğday Ruşeymi Yağının Faydaları

Protein açısından zengin bir yağdır. Çok az miktarda ruşeym yağı vücudun günlük protein ihtiyacını karşılayabilir. Protein açısından zengin olması çocuklarda kemik gelişimine faydalı olur. Gelişme çağındaki çocukların gelişimini destekler. Özellikle çocuklarda beden gelişimi açısından faydalı olduğu düşünülmektedir.

Ruşeym yağının içeriğindeki omega yağ asitleri kalp kaslarını güçlendirir ve damarları yumuşatır. Damarların yumuşaması kan akışını rahatlatır. Damar tıkanıklığına neden olan yağlanmayı azaltarak, damar tıkanıklığını önler. Beyin damarlarını açarak unutkanlığı önler ve hafızayı güçlendirir.

Beyin damarlarını açıcı özelliği sayesinde alzheimer hastalığında rahatlatıcı olarak kullanılabilir. Ruşeym yağı unutkanlığı en aza indirerek hafızayı güçlendirir.

Mide rahatsızlıkları için kullanıma uygundur. Reflü ve mide ağrısına karşı mide duvarını güçlendirir.

Özellikle bayanlarda ileri yaşlarda görülen osteoporoza karşı kullanılabilir. Kemik yapısını güçlendirerek kemik hasarını ve kemik dokularının bozulmasını önler. Ayrıca eklem kireçlenmesini önler. Oluşan kireçlenmeler için ruşeym yağı içilebilir ve haricen sürülebilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği bulunmaktadır. Vücudu hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. Bakteri ve virüs kaynaklı hastalıklardan vücudu korur.

Kanser riskini azaltır. Hücre duvarını güçlendirerek vücuttaki zararlı toksinlerin hücrelere zarar vermesini önler. Ayrıca karaciğerin yapısını güçlendirerek bu zararlı toksinlerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar.

Haricen kullanımda sivilce, egzama ve sedef hastalığına karşı iyileşmeyi hızlandırır. Hastalıkların cilde vermiş olduğu hasarı en aza indirir. Ciltteki yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları azaltır.

Kuru saçları beslemek için kullanılabilir. Kuru ve yıpranmış saçlara haftada bir defa sürülerek saçların beslemesini ve dökülmelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Saç derisini yenileyerek, saç derisinde oluşabilecek hasarları önler.

Candida’ya Karşı Yeni Bir Yağ: Ozon KND

Bağırsakta oluşan Candida mantarının, ilerleyen safhalarda genital bölgelere sıçradığı, klinik araştırmalarla zaman içinde kanıtlanmıştır. Bu genital bölgelere sıçrayan Candida mantarı, zaman içinde kadınlarda cinsel hissizleşme, vajinit, vajina kuruluğu ve genital sivilce gibi sorunlar, erkeklerde de sertleşme sorunu, prostat ve penis derisinde veya testis torbasında sivilce oluşumu gibi hem cinsel, hemde günlük hayatı etkileyen birtakım sorunlara yol açmaktadır.

İtalya’da yapılan bir araştırmada, 30 ve 40 yaşlarında kadın ve erkekten oluşan, genital bölgeye sıçramış Candida mantarından muzdarip 150 farklı insana, Ozon yağı terapisi uygulanmış, ve 1 ay içinde Candida mantarının varlığının gözle görülür bir oranda azaldığı tespit edilmiştir. Ancak sıradan Ozon yağı ile yapılan kürde, Candida mantarının tamamen kaybolmadığı, %10 luk bir kısmının kaldığı ve kısa süre içinde tekrardan çoğaldığı da not olarak düşmüştür.

Bizde bu duruma karşı Ozon yağını 3 farklı Süperkritik işlemden geçirilmiş yağ ve 17 farklı eterik yağ ile güçlendirerek Ozon KND ürününü ürettik. Bu sayede, genital bölge veya deri dokusu üstüne sıçramış Candida mantarını tamamen yok etme amacı güden bir yağ ürettik. Laboratuvar testlerinde Candida mantarını boğduğunu, mantarın çoğalma isteğini yok ettiğini ve kısa sürede tamamen yok ettiğini gözlemleyip tespit edebildik.

Herbalist
İbrahim Gökçek

www.gokcekmarket.com