Yeşil Vadi Arsa Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı: Rafet Orhan

Yeşil Vadi Arsa Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı: Rafet Orhan

Yeşil Vadi Arsa Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı; Rafet Orhan ile röportaj gerçekleştirdik.

1961 yılında Sinop Ayancık Bakırlı Zaviye köyünde doğan Rafet Orhan ilk ve ortaokul tahsilini Ayancık’ta tamamladıktan sonra 1973 yılında İstanbul’a gelerek çok genç yaşta iş hayatına atıldı. Uzun süre farklı sektörlerde çalıştıktan sonra yılında üst düzey yöneticiliği bırakarak kendi işini kurmaya karar verdi.

1999 yılında Yeşil Vadi Arsa Ofisi’ni kurdu. Kurulduğundan günden itibaren  sektöründe “Türkiye’nin Tek Kurumsal Arsa Ofisi” olarak hizmet veren Yeşil Vadi Arsa Ofisi’nin bugün 16 bölgede satışı mevcut.

Bununla birlikte Rafet Orhan; SİAD’ın (Sinoplu İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığını, Türk Kızılay’ı Küçükmece Şube Başkanlığını, Rama Yapı ve İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını ve SinopSpor’un Başkanlık görevlerini yürütmektedir.

  • Yeşil Vadi Arsa Ofisi’ni tanıyabilir miyiz?

İstisnasız hepsi imarlı ve ifrazlı olan arsalara tapu veren arsa ofisimiz, yatırımcılara güvenli bir kazanç imkanı sunmaktadır. Dünden bugüne sürdürdüğümüz dürüst hizmet anlayışımızla ve “Önce kazandır ki kazan” prensibiyle sektördeki ön yargıları yıkarak, arsa yatırımını temel yatırım araçlarından biri haline getirmeyi amaçladık ve  bu yolda da başarıya emin adımlarla ilerliyoruz. Müşterilerimizin yatırım planlarına gösterdiğimiz özenle, yarının gelecek vadeden yatırımlarını bulma konusunda doğru alternatifler sunarak, yatırımcılarımıza kısa sürede çok kazandırmayı başardığımız Yeşil Vadi Arsa Ofisimiz daha pek çok hayata ve hayale dokunmayı amaçlamaktadır.

  • Yeşil Vadi Arsa Ofisi’ni rakiplerinden ayıran temel farkı nedir?

Yeşil Vadi Arsa Ofisi’ni rakiplerinden ayıran temel farkı ise arsa yatırımı yapmak isteyen müşterilerimize “Arsa satın alma şartı gözetmeksizin”, ücretsiz özel danışmanlık hizmeti vererek, yatırım yapmayı düşündükleri bölgelerdeki arsaları satın almadan önce yerinde göstererek, tüm resmi birimlerden teyidini yaptırarak, yine müşterilerimizin istediği doğrultusunda kadastro müdürlüğünden bir memura beğendiği yeri tekrar ölçtürerek şeffaf bir şekilde değerlendirme imkânı sunmasıdır.

  • Kuruluşunuzdan bu yana yaptığınız yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Kuruluşumuzdan bu yana ortalama 300.000.000 TL’lik yatırım yaptık ve yine o tarihten bu yana yolu, parkı, özel alanları terk edilmiş resmi parsel olarak ortalama 20.000.000m² arsa üreterek 17 binin üzerinde arsa satışı gerçekleştirdik. Birden fazla arsa alan müşterilerilerimiz ile birlikte toplamda 17 bine varan müşterinin gelecek hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine vesile olduk.

  • Yeşil Vadi Arsa Ofisi nasıl bir ihtiyaçtan doğdu?

Yeşil Vadi Arsa Ofisi nasıl bir ihtiyaçtan doğdu sorusunun cevabı aslında; Türkiye'deki emlakçı konusunun insanların gönlünde asla yer olmayan bir meslek grubu olduğunun bilincinde olmamızdı. “Siyahta beyazın çabuk görüleceğini” düşüncesinden yola çıkarak Yeşil Vadi Arsa Ofisi projesini hayata geçirdik.

20 yıla yakındır; 17 binin üzerinde müşterimizi bu samimiyetle; müşteri değil
misafirimiz değil, patronumuz gibi karşılayarak bugünlere geldik. 17 bin ve üzeri tapu sahibi yaptığımız insanlarla Yeşil Vadi'yi kaliteli bir firma konuma getirdik. Emlak sektöründeki bu samimiyetsiz ve ciddiyetsiz ortamı ortadan kaldırdığımızı söyleyebilirim. Müşterilerimizin memnuniyeti de zaten bunu bize ispat ediyor. Bu noktada yaptığımız işi çok iyi biliyoruz. Asla ve kat'a kimsenin bu konuda bir zararı olmamıştır ve bizden herkes memnundur. Bu memnuniyeti de her konuda ispat ettik, etmeye de devam ediyoruz.