Desamed Medikal Sistemleri Medikal Direktörü: Ahmet Engin Ayaksız

Desamed Medikal Sistemleri Medikal Direktörü: Ahmet Engin Ayaksız
  • Desamed’i tanıyabilir miyiz?

Desamed Medikal Sistemleri olarak , 17 yıllık bilgi beceri ve tecrübelerin verdiği başarıyla kurulduğumuz günden bu yana, medikal ve sağlık sektöründe ülke ve dünya çapında müşterilerimizin beklentilerine yanıt vermekteyiz.

Şirketin merkezi İstanbul’da dır.

Satış sonrası için, orijinal ve muadil, biyomedikal aksesuarları, yedek parçaları ve sarf

malzemeleri üretiyoruz.İthal ettiğimiz ürünlerimiz de mevcut.

Yurtiçi ve yurtdışı pazarına yönelik olarak çalışıyoruz.

Ana ürün grupları olarak; yoğun bakım ventilatörü ve anestezi cihazlarının, fetal monitörler ve elektrokoter cihazlarının aksesuarları, yedek parçaları ve sarf malzemeleri bulunmaktadır.

  • Sektördeki 17. yılınız ve halen aynı başarı ile yolunuza devam ediyorsunuz. Bu başarıyı neye borçlusunuz?

Türkiye’de ve Tüm dünyadaki müşterilerimize kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Önce müşteri memnuniyetini hedef alarak ürünlerimizin daima arkasında durmamız ve Biyomedikal alanında uzman bir ekibe sahip olmamız bizi başarıya taşıyan faktörler arasında yer alır.

  • Envitec markasının Türkiye distribütörlüğünü üstlendiniz. Envitec’i muadillerinden ayıran özellikler nelerdir?

Envitec Almanya menşeili orijinal sensör üreticisidir. Tüm anestezi, ventilatör, küvöz ve oksijen analizörleri için yüksek kalitede garantili oksijen ve flow sensörü üretir. Diğer muadil

sensörlere göre çok daha uzun süre kullanabilmektedir.

Başlıca özellikleri; doğru ve güvenilir veriler üretmesi, uzun süreli sağlamlık, üstün ürün kalitesidir.

  • 17 yıldır Türkiye’de medikal sektöründe yer alan üretici bir firma olarak; bu 17 yıl içerisinde sektördeki değişimleri değerlendirebilir misiniz?

Medikal sektöründe üretim ve teknoloji alanında çok önemli gelişmeler olmuştur. Geçmiş yıllarda bir çok ürün ithal edilirken, şimdi bunların bir kısmı ülkemizde üretilip Türkiye’de ve tüm dünyada satılmaktadır. Son yıllarda devlet teşviklerinin artmasıyla üretim ve satış faaliyetleri de hız kazanmıştır. Üretici firmalarımızın yurtdışındaki fuarlara katılım oranları da her yıl giderek artmaktadır. Biyomedikal alanında eğitimli personellerin artması, kurulan biyomedikal teknikerleri ve biyomedikal mühendisleri dernekleri, sektördeki kalite standartlarını ve verimliliğini artırmıştır ve gelecek dönemde de medikal sektörünün gelişmesinde önemli rol alacaktır.

  • Son olarak eklemek istedikleriniz…

 Desamed Medikal Sistemleri olarak firmamıza değer ve destek veren tüm iş ortakları ve müşterilerimize teşekkür ederiz.