Tekin Akalın: "Hedefimiz neden dünya pazarı olmasın demiştik!"

Tekin Akalın: "Hedefimiz neden dünya pazarı olmasın demiştik!"

Sevgili Medikal Türk Dergisi Okurları,

Ben Tekin Akalın, Elitsan Şirketi'nin kurucusu ve genel müdürü olarak, sizlere firmamızın heyecan verici yolculuğunu ve sektördeki konumumuzu paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Elitsan , 2004 yılında Kayseri'de küçük bir atölyede başladı. Şirketi kurarken temel amacımız, ambalaj sektöründe kaliteli ürünler üreterek sektöre katkı sağlamaktı. Bu hedef doğrultusunda, zorluklarla dolu bir yolculuk geçirdik ancak kararlılıkla her türlü engeli aştık ve bugünlere geldik. Yaklaşık 21 yılı geride bırakmış bulunmaktayız, nice değerler nice ederler katarak yolumuza devam etmekteyiz. Sizler ve medikal sektörünün bileşenleri ile birlikte çalışmak onur verici , her yıl sizler sayesinde yeni ürünler yeni alternatifler üretmeye başladık sizden gelen arz talep doğrultusunda hep yeni ve yenilikçi olduk. Başlangıç yıllarımızda portföyümüzde 10’a yakın ürün çeşidimiz vardı şuan 100’ün üzerinde çeşit yapmış durumdayız.

Fuarlar ve devamlılık esası ile çalıştığımız için hem yurtiçi hem de yurt dışı alıcı satıcı son tüketici sayımız bir hayli artmış durumda bunun için ayrıca teşekkürlerimizi sunarız. Başlangıçta “hedefimiz neden dünya pazarı olmasın” demiştik , özellikle pandemide daha hızlı ivme kazandık birçok ülke için çözüm noktası olduk. Ambalaj ürünleriyle başladığımız bu sektörde daha sonrasında sağlık sektörüne ait hasta taşıma sedyeleri ve ceset torbaları gibi ürünleri de ekleyerek üretimi ve satışı konularında faaliyetlere başladık. Ürünlerimiz Türkiye standartlarına uygun olarak üretilmekte olup, hastaneler, klinikler, belediyeler ve sağlık merkezleri tarafından tercih edilmektedir.Plastik poşetlerden medikal ürünlere kadar geniş bir yelpazede yer alan ürün portföyümüze sürekli olarak AR-GE çalışmalarımızı sürdürerek yeni ürünler eklemeye devam ediyoruz. Yüksek kaliteli kumaşlardan üretilen medikal ürünlerimiz ve geri dönüştürülebilir hammaddelerden ürettiğimiz poşet çeşitlerimizle uzun ömürlü ve güvenilir kullanım sağlamayı hedefliyoruz. Hasta taşıma sedyelerimiz ise ergonomik tasarımlarıyla cerrahi ekiplerin ihtiyaçlarına uygun olarak üretiliyor. İnovasyon çalışmalarımızla birlikte ürünlerde yapacağımız geliştirmeler ile birlikte bu ürünlerin, sağlık profesyonellerine daha fazla olanak sunacağından eminiz.

Yolculuğumuz boyunca katıldığımız fuarlar ve tanıtım etkinlikleri, bizim için önemli birer adımdı. Özellikle Albayrak Ajans ve medikal Türk Dergisi'nin desteğiyle, işimizi daha geniş kitlelere duyurma fırsatı bulduk. Bu sayede, sektörde adımızı duyurduk ve müşterilerimizin güvenini kazandık. Müşterilerimize satış sonrası destek sağlamak bizim için çok önemli. Ürünlerimizde herhangi bir sorun yaşandığında, destek ekibimiz ile hızlı bir şekilde müdahale etmekte ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımızı sürdürerek, güvenilirliğimizi ve kalitemizi korumak için çaba göstermekteyiz. Global pazarda yerimizi almak kolay olmadı, bu günlere hep birlikte geldik siz var oldukça yine hep birlikte var olmaya devam edeceğiz. 81 ilde ürünlerimizi satan, pazarlayan bizim için çalışan siz değerli dostlarımıza ve bu süreçte bizimle olan ve bize güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ederiz. Sizlerin  olmadan, bu başarıya ulaşamazdık.

ELİTSAN MARKASI İLE Üretimini yapmış olduğumuz ceset torbaları , hasta taşıma sedyeleri, Pazar çantaları , veteriner sedyeleri , 81 ilde ve ilçelerimizde hastanelerde belediyelerde olmak güzel.  PORMET MARKAMIZ İLE Üretimini yapmış olduğumuz portatif bez dolaplar özellikle öğrenci evlerinin Vazgeçilmezi oldu online satış mağazalarının hepsinde pormet markamız ile satış yapılmaktadır.  Dijital pazarda ne kadar varız 7/ 24 ve 12 ay sürekli varız sayenizde. www.elitsanplastik.com ve www.bezdolap.com web sayfalarımız ile tüketicilerimize kolaylık sağlamakta yenilenen ürünleri hızlı bir şekilde yayına almaktayız. Gelecekte daha güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle... Hepinize hayırlı işler bol kazançlar dileriz.

Tekin Akalın
Elitsan Plastik San. Ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı